Akcesoria do smartfona na wyjazdy

450782243938581270.jpg

W obecnych czasach to smartfon służy nam do dokumentowania wakacyjnych przygód. Zawarte w nim kamery pomagają w rejestrowaniu wysokiej jakości plików wideo i zdjęć. Wybierając się na zagraniczne lub krajowe wojaże, przyda nam się jednak kilka ciekawych akcesoriów, dzięki którym robienie zdjęć czy kręcenie filmów będzie jeszcze bardziej przyjemne i profesjonalne.

Selfie stick

Kiedy selfie stick pojawił się na rynku, wzbudził od razu ogromne zainteresowanie wśród użytkowników smartfonów. Za jego pomocą robienie ciekawych zdjęć stało się jeszcze prostsze. Jest to specjalny wysięgnik, na którym możemy osadzić nasz telefon. Dzięki specjalnemu połączeniu możemy wykonywać zdjęcia bez konieczności dotykania przycisku na ekranie. Oczywiście tego typu produkt najlepiej sprawdza się w przypadku selfie. Robione za jego pomocą zdjęcia i filmy prezentują się o wiele lepiej niż te, gdy ograniczeni jesteśmy zasięgiem własnych ramion, co nie zawsze daje interesujące efekty. Dzięki wysięgnikowi o długości nawet ponad jednego metra możemy o wiele lepiej uwiecznić siebie na tle ciekawych krajobrazów czy po prostu grupę osób na plaży bądź imprezie. Dzięki małym wymiarom spokojnie schowamy go do kieszeni i możemy wyciągnąć oraz zainstalować w kilka sekund. Selfie stick świetnie nadaje się do kręcenia filmów, kiedy znajdujemy się w morzu lub na basenie.

Wodoodporna obudowa

Do wielu modeli telefonów bez trudu znajdziemy specjalne wodoodporne obudowy. Idealnie sprawdzają się one podczas wyjazdów nad morze, kiedy to możemy kręcić filmiki lub robić zdjęcia wprost z wody. Obudowy zapewniają zwykle pracę telefonów do głębokości kilku metrów, dzięki czemu można z nimi czasem nawet odrobinę nurkować. Zestaw obudowy wraz z selfie stickiem będzie w stanie zastąpić nam dobrej jakości kamerę sportową. Ewentualnie możemy zaopatrzyć się w pancerną obudowę, która przyda nam się w przypadku ekstremalnych wypraw, kiedy warto zabezpieczyć swój telefon przed wstrząsami lub upadkami.

Zestawy obiektywów do smartfonów

Producenci wypuszczają na rynek także niezwykle pomocne w fotografii obiektywy do smartfonów. Są to najczęściej proste konstrukcje, które za pomocą klipsa mocujemy na wysokości naszej kamery. Popularne są zestawy składające się z kilku obiektywów – do makro, w wersji szerokokątnej czy tak zwane “rybie oko”. Dzięki nim można o wiele lepiej wykorzystywać możliwości swego aparatu. Rozmaite obiektywy przydadzą się zarówno do twórczej fotografii, jak i zwykłego robienia selfie. Ich cena zwykle nie jest wygórowana. W ostatnim czasie powstają także modułowe smartfony, do których można osobno zakupić sprzęt fotograficzny. Dzięki temu zyskuje się jeszcze większe możliwości fotografii cyfrowej.

Statyw

Jeśli chcemy wykonywać zdjęcia po zmroku lub w trudnych warunkach oświetleniowych, to zdecydowanie przyda nam się odpowiedni statyw. Na rynku bez trudu znajdziemy małe i poręczne modele, które przydadzą się zarówno na co dzień, jak i również na wakacyjne wyjazdy. Dzięki nim możliwe jest tworzenie nieporuszonych zdjęć z dłuższym czasem naświetlania, o ile nasz aparat na takowe pozwala.