Auto sportowe do 30 tysięcy

450782243942490350.jpg

Każdy mały chłopiec marzy o podróżowaniu szybkim samochodem. Z czasem przychodzi pora na to, by zrealizować te marzenia. Właśnie wtedy dorosły mężczyzna kupuje auto sportowe. Jaki model do 30 tysięcy złotych warto wybrać?

Auto sportowe owiane legendą, czyli Subaru Impreza GT

Model stworzony przez japońskich konstruktorów ma wiele zalet. Przede wszystkim wyposażony został w mocny, turbodoładowany silnik. Dwulitrowa jednostka o mocy 218 koni mechanicznych z pewnością zaspokoi pragnienia poszukiwacza mocnych wrażeń. Dodatkowo niektóre generacje, szczególnie te debiutujące po 2000 roku, odznaczają się czymś wyjątkowym. Są owocem wielu następujących po sobie bardzo udanych modyfikacji. Dlatego właśnie to auto sportowe cieszy się największym zainteresowaniem osób poszukujących egzemplarzy z rynku wtórnego.

Seat Leon Cupra – niemieckie auto z hiszpańskim temperamentem

Ciekawa propozycja z grupy Volkswagen na pewno ucieszy niejednego wielbiciela mocnych wrażeń. Okazuje się bowiem, że samochód osadzony na sprawdzonej płycie podłogowej z Golfa IV ma wiele zalet. Przede wszystkim mowa tu jednak o wersji z napędem 4×4 z silnikiem R4 o pojemności niecałych dwóch litrów. Jej moc waha się od 180 do nawet 224 KM. Właśnie dzięki temu możliwe jest osiągnięcie prędkości nawet 242 km/h. Co ciekawe, auto przedstawia się naprawdę bardzo atrakcyjnie, ale ma przy tym sporo miejsca w środku. Pozwoli zatem nie tylko na mocne wrażenia z jazdy, ale także na komfortową podróż nawet 5 osób.

Audi S3 – małe, agresywne auto

Ten niewielki model marki o uznanej pozycji na rynku ucieszy swojego właściciela. Bazuje na jednostce napędowej zapożyczonej z modelu TT. Turbodoładowana, o mocy nawet 225 KM została wyposażona w zmienne fazy rozrządu. Ponadto szczęśliwy nabywca będzie mógł cieszyć się jazdą samochodem z napędem na cztery koła. To wszak domena wszystkich wersji o oznaczeniu quattro. Tym, którym nie uda się odnaleźć dobrze zachowanego modelu, poleca się także Golfa IV w wersji GTI. Jest wprawdzie nieco słabszy od opisywanego egzemplarza, ale też przyniesie dużo radości z jazdy.

Renault Megane II RS – francuskie cudo za rozsądną cenę

Francuscy inżynierowie potrafili stworzyć samochód wprost niezastąpiony. Wprawdzie mają na swoim koncie kilka źle zaplanowanych konstrukcji, ale nie można tego powiedzieć o tej właśnie opisywanej. Nie jest ona wprawdzie specjalnie rozchwytywana przez nabywców i nie cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku wtórnym, ale ma sporo zalet. Pierwszą z nich jest dwulitrowy silnik o mocy nawet 230 KM. Odznacza się on niespotykaną trwałością i zaskakuje dynamiką jazdy. Okazuje się bowiem, że potrafi rozpędzić pojazd do blisko 240 km/h. Co ciekawe, wielu twierdzi, że jest to auto, które sprawdzi się w codziennej eksploatacji. To wszystko dzięki odpowiednio twardemu zawieszeniu, które nie jest przesadnie usportowione.

Renault Clio III RS – zwrotny i szybki „francuz” niejedno ma imię

Jeśli ktoś do tej pory uważał, że sportowe auta ze znakiem srebrnego rombu są rzadko spotykane – mylił się. Okazuje się bowiem, że opisywany tu model jest kolejną propozycją dla miłośników technologii znad Sekwany. Wszyscy oni mogą liczyć na niezawodną, solidnie wykonaną wolnossącą jednostkę o pojemności dwóch litrów. Wytwarza ona moc ponad 200 KM i pozwala osiągnąć prędkość ponad 220 km/h. To jednak nie wszystko. Okazuje się bowiem, że największa przyjemność płynie z prowadzenia tego niewielkiego, zwinnego samochodu.

Toyota Celica ST20 – legenda japońskiej motoryzacji

Model ten ma wiele zalet. Najważniejszą z nich jest to, że można go bardzo często spotkać na rynku wtórnym. Nie jest więc problemem wejście w posiadanie ciekawego egzemplarza. Trzeba jednak uważać, bo niektóre z nich są już dość wysłużone. Faktem jest jednak to, że wersja GT 2.0 ma w sobie coś, obok czego nie można przejść obojętnie. To silnik, który ma naprawdę niezłe przyśpieszenie i pozwala pędzić z prędkością nawet 225 kilometrów na godzinę. Mechanika jest przy tym bardzo trwała i pozwala na czerpanie przyjemności z jazdy przez długi czas.

Mercedes C32 AMG – duża moc w eleganckim opakowaniu

Silnik umieszczony pod maską tej eleganckiej limuzyny ma użytkownikowi sporo do zaoferowania. Konstrukcja V6 potrafi bowiem wytworzyć moc nawet 354 KM. To wszystko zasługa specjalistów z firmy AMG, którzy dołożyli wszelkich starań, aby pojazd osiągał prędkość 100 km/h w nieco ponad 5 sekund. Trzeba jednak pamiętać, że przyjemność z szybkiej jazdy sporo kosztuje. Spalanie w opisywanym modelu wynosi nawet 20 litrów na 100 kilometrów. To może skutecznie odstraszyć tych, którzy liczyli na tanie podróżowanie.

Jak widać, wybór sportowych samochodów w opisywanym tu przedziale cenowym jest całkiem spory. Dlatego też każdy amator mocnych wrażeń znajdzie coś specjalnie dla siebie. Pozostaje jedynie określić odpowiedni zakres cenowy i rozpocząć poszukiwania.