Davidoff – najciekawsze zapachy dla mężczyzn

450782243938761158.jpg

Davidoff to niezwykle znana i ceniona marka, która zajmuje się wyrobem ekskluzywnych produktów. Wielu mężczyznom kojarzyć się może z papierosami i cygarami, lecz w swej ofercie posiada także zegarki, akcesoria do tytoniu i perfumy. Właśnie tymi ostatnimi zajmiemy się w tym tekście. Od 1984 roku marka ta wypuściła wiele cenionych, a nawet kultowych zapachów, które do dziś są chętnie wykorzystywane przez wielu mężczyzn. Oto najciekawsze z nich.

Cool Water

Są to najlepsze i zdecydowanie najbardziej popularne perfumy marki Davidoff, które na stałe zapisały się w historii perfumiarstwa. Cool Water to aromatyczno-wodne perfumy wydane w 1988 roku. Twórcą tej wyjątkowej kompozycji zapachowej jest Pierre Bourdon. Wykorzystał on takie nuty zapachowe jak: woda morska, mięta, lawenda, kolendra, rozmaryn, drzewo sandałowe, jaśmin, piżmo, tytoń, mech dębowy, cedr i ambra. Jest to niezwykle orzeźwiający męski zapach, który swą siłę czerpie z czystej natury. Luksusowe perfumy tej marki cenione są przede wszystkim za świeżość, zmysłowość i oryginalność. Choć powoli zapach ten zbliża się do 30-tki, to jednak nadal cieszy się ogromną popularnością.

Adventure

Równie sporą popularnością cieszy się zapach Adventure. Za te drzewno-przyprawowe perfumy z 2008 roku odpowiada Antoine Lie. Wyczuwany w nich jest między innymi liść herbaty, mandarynka, bergamotka, papryczka pimento i sezam, a także cedr, wetyweria, pieprz, cytryna, mate i białe piżmo. Zapach ten został zainspirowany dziką naturą, a także dalekimi podróżami do egzotycznych krajów. Zostało to uwzględnione w kompozycji, w której znajdują się składniki z różnych zakątków świata. Zgodnie z nazwą perfumy te stworzone zostały dla pewnych siebie mężczyzn, którzy uwielbiają przygody. Twarzą tego zapachu został brytyjski aktor, Ewan McGregor. Warto jednak wspomnieć, że perfumy te zbierają różne recenzje. Wiele osób jest zawiedzionych brakiem czegoś spektakularnego.

Champion

W 2010 roku ukazały się perfumy Champion, które również odniosły spory sukces. Ten drzewno-aromatyczny zapach stworzony został przez Aurelien Guichard. Wykorzystała ona w swej kompozycji między innymi cytrynę, bergamotkę, galbanum, szałwię muszkatołową, mech dębowy i cedr. Zdaniem marki Davidoff jest to zapach stworzony dla mężczyzn, którzy chętnie podejmują wyzwania. Perfumy mają podkreślać siłę, a także moc każdego mężczyzny. Na uwagę zasługuje także oryginalny flakon, który został zaprojektowany w kształcie ciężarka.

The Game

Są to jedne z nowszych perfum w zestawieniu, gdyż pochodzą z 2012 roku. Za ten drzewno-aromatyczny zapach odpowiadają Bernard Ellena i Lucas Sieuzac. Wykorzystali oni w swej kompozycji gin, jagody jałowca, irys oraz drzewo hebanowe. Jest to niezwykle sportowy zapach, który ma symbolizować charyzmatycznego, pewnego siebie mężczyznę, niebojącego się wyróżniać w tłumie. Perfumy te, zamknięte w dosyć ciekawym flakonie, najlepiej sprawdzą się w okresie wiosennym i letnim.

Hot Water

Po przeszło 20 latach marka Davidoff postanowiła wykorzystać sukces perfum Cool Water, wypuszczając na rynek ich przeciwwagę, czyli Hot Water. Wydane w 2009 roku perfumy to orientalno-przyprawowy zapach, za którego sukcesem stoją Domitille Bertier i Olivier Polge. Wykorzystali w swej kompozycji piołun, bazylię, paprykę, paczulę, styraks i benzoes. Zdaniem wielu ich zwolenników charakteru oraz ostrości perfumom nadaje właśnie papryczka pimento. Perfumy te wywołały spore poruszenie na rynku, gdyż wiele osób zaciekawionych było tym, jaki będzie zapach nawiązujący do legendy. Część osób się zawiodła, jednak mimo wszystko perfumy nadal są popularnym produktem tej marki. Sporo mężczyzn ceni sobie przede wszystkim ich moc oraz trwałość – nawet kilkanaście godzin intensywnego zapachu!