Elektroniczne gadżety do samochodu

450782243938646213.jpg

Trudno jest dziś wyobrazić sobie samochody bez elektroniki. Mnóstwo elementów wspomagających jazdę i poprawiających bezpieczeństwo to podstawa wyposażenia auta. Jednakże urządzeń, które przydadzą się kierowcy oraz pasażerom, jest znacznie więcej. Oto najciekawsze i najbardziej przydatne elektroniczne gadżety do samochodu.

Rejestrator wideo

Jest to produkt, bez którego wielu kierowców nie wyobraża sobie jazdy samochodem. Popularne kamerki montowane z przodu i z tyłu samochodu rejestrują obraz w czasie podróży. Zazwyczaj są one niezauważalnym elementem wyposażenia, jednak w sytuacji wypadku mogą być dla nas prawdziwym wybawieniem. Niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, kiedy w chwili zdarzenia drogowego druga strona przedstawia zupełnie inną wersję, według której to my jesteśmy winni kolizji lub potrącenia. Obraz z kamery stanowi niepodważalny dowód podczas rozmowy z policją lub sprawy w sądzie. Nie można również zapominać, że dzięki rejestratorom istnieje okazja do nagrania ciekawego materiału, który może zostać wrzucony na serwis YouTube.

Nawigacja samochodowa

Nawigacje swój złoty okres przeżywały kilka lat temu. Choć obecnie wiele osób korzysta z telefonu i specjalnych aplikacji, to jednak klasyczny GPS nadal cieszy się sporym powodzeniem. Ma on tę przewagę nad smartfonami, iż zapewnia o wiele szybsze obliczanie trasy, a także lepsze i dokładniejsze mapy. Dobrej jakości nawigacje przydają się szczególnie zawodowym kierowcom, którzy często muszą przemierzać nieznane sobie trasy. Nowoczesne modele zaopatrzone są w dodatkowe funkcje oraz moduły, jak choćby transmitery FM, Bluetooth, zestawy głośnomówiące.

Router MIFI

Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich pasażerów na czas wyjazdu. To mobilna wersja routera Wi-Fi; jest niewielkim urządzeniem, które przypomina nieco kieszonkowy dysk zewnętrzny. Dzięki niemu możemy podłączyć do jednej sieci wszystkie urządzenia mobilne, jak smartfony i tablety. Szczególnie polecane są przenośne routery LTE, które zapewnią o wiele szybsze łącze internetowe. Skorzystanie z tego urządzenia sprawi, że nasze urządzenia mobilne będą zużywać mniej energii na połączenie z siecią.

Ładowarka samochodowa

Prosty gadżet, który przydaje się każdemu kierowcy i pasażerom. Mała ładowarka wkładana do gniazda zapalniczki sprawdza się zarówno na co dzień, jak i podczas dalekich podróży. Możemy ją wykorzystywać do podładowania smartfona lub tabletu. Jest także używana jako źródło zasilania kamer samochodowych czy nawigacji GPS. Warto oczywiście wybrać model wyposażony w kilka portów USB, dzięki któremu jednocześnie podpięte mogą być 3-4 urządzenia.

Transmiter FM

W starszych modelach samochodów, które posiadają zwykłe radio lub nie mają na stanie żadnego odtwarzacza muzycznego, idealnie sprawdzi się transmiter FM. Jest to niewielkie urządzenie, które umożliwia przesył dźwięku za pomocą fal radiowych. Odbywa się to z jednego urządzenia do drugiego. Poprzez odpowiednie zaprogramowane pasma częstotliwości możliwe jest cieszenie się ulubioną muzyką w samochodzie. Transmitery umożliwiają między innymi słuchanie muzyki w formacie mp3 lub komunikatów nawigacyjnych. Warto wybierać takie modele, które zaopatrzone są w port USB, slot na karty SD oraz gniazdo jack. Dzięki nim możliwe jest podłączenie tabletu, telefonu, pamięci przenośnej.

Czujniki parkowania

Jest to przydatne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają fabrycznie montowanych czujników w swych samochodach. Takie urządzenie jest niezwykle proste w budowie, instalacji oraz obsłudze, dzięki czemu przyda się niejednej osobie. W zależności od konfiguracji urządzenia, nasz specjalny asystent parkowania jest w stanie wykrywać wszelkie przeszkody znajdujące się za lub przed pojazdem. Przydatny jest szczególnie w warunkach miejskich.