Golarka elektryczna – którą wybrać?

450782243939349455.jpg

Golenie to czynność, którą większość mężczyzn wykonuje każdego dnia lub co najmniej 2-3 razy w tygodniu. Przeprowadzone badania wykazały, że w wielu przypadkach średnia czasu spędzonego na goleniu wynosi około 18 minut. Mowa tu oczywiście o tradycyjnym sposobie za pomocą zwykłej maszynki. Dlatego też dla wielu z nas ratunkiem jest golarka elektryczna. Nie tylko skraca czas golenia, lecz zapobiega zacięciom i podrażnieniom. Prezentujemy najciekawsze maszynki na naszym rynku.

Golarka elektryczna – folia czy głowica?

Przed prezentacją kilku istotnych modeli warto zwrócić uwagę na fakt, iż takie urządzenia oferują nam dwa mechanizmy golenia. Możemy wybrać golarki z folią tnącą i głowicowe. W przypadku pierwszych mamy do czynienia ze specjalną folią z otworami, przez które do mechanizmu tnącego przedostają się włosy. W drugim przypadku są to dwie lub trzy głowice zaopatrzone w nożyki oraz osłony. Głowicowe golarki są znacznie szybsze i dokładniejsze w swej pracy od folii tnącej. Są polecane osobom z twardszym zarostem. Folia z kolei będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie komfort podczas golenia. Warto również dodać, że głowica z folią musi być częściej wymieniana niż jej konkurentka.

Philips Series 5000 S5400/06

Jest to jedna z najlepszych i najbardziej cenionych serii golarek na naszym rynku. Znakomicie przedstawia się stosunek jej jakości do ceny. Przeznaczona jest do golenia mokrego oraz suchego. Zastosowano w niej trzy precyzyjne głowice. Nowoczesny system MultiPrecision podnosi i przycina włoski zarostu, zapewniając szybkie golenie. Same głowice poruszają się w 5 kierunkach, dzięki czemu zyskujemy precyzję i komfort podczas całego procesu. Z tej serii równie dużym powodzeniem cieszy się model Philips S5100/06.

Braun 9-9290CC

Jest to zaawansowana golarka z wyższej półki cenowej. Gwarantuje ona maksymalny kontakt ze skórą oraz brak podrażnień. Przeprowadzone testy udowodniły, że w porównaniu do wielu konkurencyjnych produktów ścina więcej włosków za jednym pociągnięciem. Głowica wychwytuje zarówno włoski leżące płasko, jak i wyrastające w różnych kierunkach. Składa się z 5 elementów golących, a każdy przeznaczony jest do innego typu zarostu. Model ten zaopatrzony został między innymi w tytanową powłokę. Innowacyjna technologia SyncroSonic rozpoznaje typ zarostu i automatycznie się do niego dostosowuje. Również oferuje golenie na mokro lub na sucho, a przy tym jest w 100% wodoodporna.

Panasonic ES-RT47

Jest to najtańszy z opisywanych przez nas modeli. Wykorzystuje podczas pracy folię tnącą. Także możemy ją wykorzystywać do suchego oraz mokrego golenia. Model ten zaopatrzony jest w trzy ostrza, które ścinają włosy, tnąc tuż przy ich korzeniu. Dzięki temu pozostawiają perfekcyjnie gładką skórę. Wewnętrzne ostrza z nanopowłoką, naostrzone pod kątem 30°, gwarantują komfort i precyzję golenia. Golarka ta posiada między innymi wysuwany trymer z precyzyjnymi ostrzami naostrzonymi pod kątem 45°, nasadkę grzebieniową do stylizacji kilkudniowego zarostu, wielofunkcyjne ostrza łukowe, a obrotowa głowica dopasowuje się do kształtu twarzy.

Braun CoolTec CT2cc

Jest to urządzenie ze średniej półki cenowej, które zostało wyposażone w 3-stopniowy system cięcia, aktywną technologię chłodzenia oraz funkcję szybkiego ładowania w 5 min. Użytkownicy szczególnie cenią sobie głównie regulowany trójfazowy system cięcia z technologią aktywnego chłodzenia. Dzięki takiemu chłodzeniu skóra nie odczuwa większego dyskomfortu związanego z procesem golenia. Taki zintegrowany elektro-ceramiczny element chłodzący to rozwiązanie innowacyjne na rynku. Ponadto golarka ta wyposażona jest w system Clean&Charge. Jest to specjalna baza czyszcząco-ładująca, która wykorzystuje roztwór na bazie alkoholu usuwający 99,999% zarazków.

Philips Shaver Series 7000

Na koniec – ceniony produkt z górnej półki. Jest to golarka zaprojektowana specjalnie z myślą o delikatnej ochronie. Wyposażona jest ona między innymi w pierścienie Comfort z unikatową powłoką z mikrogranulkami, co sprawia, że golenie jest szybkie, skuteczne, a przy tym mniej bolesne. Taka powłoka stworzona jest z tysięcy drobnych koralików, które razem tworzą miękką powierzchnię o niskiej oporności. Oprócz redukcji podrażnień, system delikatnie rozkłada włosy, zapewniając dokładne oraz łagodne golenie. Zaprojektowane głowice poruszają się w 5 kierunkach, dzięki czemu idealnie dostosowują się do kształtu twarzy. Oczywiście golarka umożliwia pracę na sucho lub na mokro. System ładowania umożliwia 50 minut golenia lub szybkie ładowanie na jedno golenie. Do zestawu dodawany jest między innymi nakładany trymer do brody z 5 ustawieniami długości oraz szczoteczka do twarzy.

W zestawieniu zaprezentowaliśmy kilka produktów w przedziale 200-1100 złotych.  Jednak to nie wszystkie interesujące modele, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Polacy cenią sobie także takie urządzenia jak: Remington XR1350, Eldom G47, Philips AT 750/16 AquaTouch, Braun 9095cc, Braun 799CC-7WD, Philips PT860/16 PowerTouch, Braun 190 Series 1.