Kwieciste koszule – jak je nosić?

450782243939181004.jpg

Każdego sezonu na rynku pojawiają się kwieciste koszule. Wielu osobom się one niezbyt dobrze kojarzą przez hawajskie modele, które dawno temu odeszły do lamusa. Jednakże te najnowsze stanowią bardzo ciekawy element męskiej garderoby, który może być zakładany na różne okazje.

Podążanie za modą

Kwiatowe motywy na koszulach pojawiają się już od dobrych kilku sezonów i zapewne nic się nie zmieni w tym zakresie. Dlatego warto przyzwyczaić się do tego widoku i po prostu polubić taką modę. Warto nosić koszulę w kwiaty, aby prezentować się trendy, a zarazem elegancko. Warto wiedzieć, że zdecydowanie się na nie wymaga jednak modowego obycia oraz sztuki umiaru. Stąd też biorą się liczne problemy ze złą interpretacją kwiecistych motywów. Wielu panów na bakier z modą nadal stawia na hawajskie koszule, które raczej kojarzą nam się z facetami po 40. lub 50. roku życia, do tego na plaży i z widocznym zamiłowaniem do jedzenia.

Osoby, które dopiero zaczynają swą przygodę z kwiatami, powinny przede wszystkim stawiać na mikro wzory. Ich połączenie z tradycyjnym wzornictwem sprawia, że z jednej strony mamy do czynienia z kwiecistymi deseniami, a z drugiej nie są one tak bardzo eksponowane i zauważalne. Często stosowane są jasne wzory na ciemnych koszulach lub różne odcienie tego samego koloru. Takie proste i bezpieczne rozwiązanie sprawia, że można komponować takie koszule nawet z eleganckimi marynarkami. Warto przy tym zastanowić się nad wersjami monochromatycznymi. Ponadczasowa biel, czerń, szarości lub błękit najlepiej sprawdzą się w sezonie wiosna-lato 2017.

Tylko casual

Z racji specyficznego stylu i wyglądu takie koszule nadawać się będą tylko na imprezy lub spotkania ze znajomymi. Nie można ich zakładać na służbowe zebrania, albowiem będzie to poniekąd pogwałcenie kodeksu, a przy tym nie będzie to mile widziane przez szefa lub współpracowników, klientów.

Jak nosić koszulę?

Taka koszula z racji swej kwiecistej natury może pokazać, że jej właściciel ma całkiem niemały dystans do siebie oraz wyczucie mody. Nie każdy decyduje się na noszenie tego, co jest akurat lansowane. A przecież kwiatowe motywy nie są obciachem! W tym sezonie sprawdzić się mogą bawełniane koszule w drobny print. Dobrze jest unikać łączenia ich z bermudami lub luźnymi jeansami. Pozostała część naszej stylizacji również powinna być odpowiednio dobrana. Należy stawiać tylko na dobre jakościowo materiały, a przy tym idealnie skrojone ubrania. Z taką kwiecistą koszulą najlepiej prezentować się będą sportowe marynarki, dopasowane jeansy, chinosy. Lepiej unikać luźnych spodni dresowych lub wspomnianych wcześniej jeansów. Oczywiście tylko koszula powinna być kwiecista, pozostałe elementy stonowane – dzięki temu uniknie się komicznego efektu. Same kolory warto dopasowywać do pory roku – na jesień i zimę ciemniejsze z drobniejszym printem, a na wiosnę i lato – bardziej żywe, nawet krzykliwe kolory. Ciekawym pomysłem będzie dobranie do koszuli dodatków w stylu krawata, muchy lub poszetki, które również mogą być ozdobione kwiecistymi wzorami i motywami.