Najciekawsze kamery sportowe na rynku

450782243937611067.jpg

Wraz z rozpoczęciem sezonu zimowego warto pomyśleć o kamerze sportowej, dzięki której można utrwalać swe przygody i umiejętności na nartach. Obecnie na rynku dostępne są różnorodne kamery sportowe, które oferują nam bardzo dobrą jakość obrazu oraz dźwięku. Prezentujemy najciekawsze modele na różną kieszeń.

Xiaomi Yi

Model Yi to najtańsza propozycja w naszym zestawieniu. Jest to bardzo dobry produkt od coraz bardziej cenionej na naszym rynku chińskiej marki Xiaomi. Zastosowano w nim procesor Ambarella A7LS75. Otrzymujemy tutaj możliwość nagrywania materiałów video w jakości 2K 2304×1296 pikseli, 1080p czy 720p z prędkością 120 kl./s. Ponadto możemy wykonywać kamerką zdjęcia o rozdzielczości 16 MP. Producenci zdecydowali się w tym modelu na umieszczenie gwintu statywowego w obudowie kamery. Niestety brak tu jakiegokolwiek ekranu, a zazwyczaj model ten sprzedawany jest w „gołej” wersji, bez żadnych akcesoriów. Na plus przemawia jednak cena, albowiem kamera sportowa Xiaomi kosztuje około 300 złotych!

GoPro Hero 4 Black

Jeden z liderów na rynku w zakresie profesjonalnych kamer sportowych, Hero 4 Black, wyposażony został w dwurdzeniowy układ SoC Ambarella A9. Choć sprzęt obecny jest na rynku od 2014 roku, to jednak nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Kamera ta oferuje nam możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K, 120 klatek na sekundę przy rozdzielczości 1080p i aż 240 klatek/s przy 720p. Dzięki temu idealnie nadaje się do ujęć typu slow motion. Model ten oferuje nam między innymi zmienne pole widzenia obiektywu, rejestrację obrazu nocą, tryb Protune, funkcję Quick Capture. Brak tu jednak ekranu podglądu dla wideo i zdjęć. Cena nadal stoi na wysokim poziomie, albowiem trzeba wydać na nowy egzemplarz ponad 1600 złotych.

Panasonic HX-A500 oraz HX-A1

Panasonic postawił na zupełnie inny styl swych kamer, które wyróżniają się głównym modułem o kształcie walca. W przypadku HX-A500 kamera połączona jest kablem ze sterownikiem. Takie połączenie przewodowe może odrzucać niektórych użytkowników, warto jednak dodać, że sama kamerka waży zaledwie 31 gramów. Można cieszyć się tutaj nagrywaniem w rozdzielczości 4K. Panasonic HX-A1 to następca poprzedniej kamerki, który stanowi tańszy model o możliwościach kręcenia filmów w jakości full HD. Cenowo: 700-1000 złotych.

Sony Action Cam FDR-X1000V

Jest to model wyposażony w 13,5-megapikselowy przetwornik CMOS Exmor R, Highlight Movie Maker, a także szerokokątny obiektyw Zeiss Tessar. Zastosowano tutaj także stabilizację cyfrową SteadyShot oraz wydajną redukcję drgań. Mamy możliwość nagrywania filmów w pełnym 4K czy też 120 klatek na sekundę na 1080p i na 720p aż 240 klatek na sekundę. Kamera ta jest bardzo dobrze dostosowana do współpracy z dronami. Z racji wysokiej przepływności danych wymagana jest do kamery karta SDXC/SDHC. Cena – ponad 1700 złotych.

Garmin VIRB XE

Jest to niezwykła kamera o bardzo zaawansowanych funkcjach. Wyposażona została między innymi w moduł GPS, wi-fi, bluetooth, ekran kontrolny, a także możliwe jest zanurzenie się z nią nawet do 50 metrów. Choć brakuje tutaj opcji filmowania w 4K, to jednak tryb 1440/30p lub 1080/60p w zupełności wielu osobom powinien wystarczyć. Możemy się w przypadku tej kamery zaopatrzyć w szeroką gamę akcesoriów. Bardzo ciekawa i innowacyjna opcja w tej kamerze to G-Metrix, dzięki której możemy na filmie sprawdzić prędkość, tętno czy też śledzić naszą trasę. Cena to około 1500 złotych.