Najciekawsze szampony samochodowe na rynku

450782243943227823.jpg

Większość kierowców ma na mniejszej lub większej uwadze wygląd swego samochodu. Różnego typu zanieczyszczenia drogowe, z powietrza czy choćby od zwierząt mają wpływ na estetykę pojazdu. Choć obecnie coraz częściej korzystamy z myjni ręcznych lub automatycznych, to jednak często wolimy dokonać pielęgnacji auta w warunkach domowych. Istnieją liczne kosmetyki samochodowe, z których najlepiej sprawdzają się w takim wypadku szampony. Na rynku znajdziemy liczne szampony samochodowe, które są rekomendowane przez ekspertów jak i samych użytkowników pojazdów. Postanowiliśmy się przyjrzeć niektórym z nich.

Magifoam Purple

Jest to niezwykle silny i skuteczny przeciw brudowi środek. Mamy tutaj do czynienia z koncentratem ultra pieniącej się piany aktywnej, która odznacza się długo utrzymującą się, gęstą i stabilną pianą. Oczywiście wszelkie zastosowane tutaj detergenty są bezpieczne dla wszystkich zewnętrznych powierzchni samochodu. Dzięki stabilności czyszczącej piany do 30 minut, samo mycie kół czy innych pionowych powierzchni będzie łatwiejsze. Dłuższe utrzymywanie się takiej struktury na powierzchni samochodu będzie miało także wpływ na lepsze uporanie się z trudnym do usunięcia brudem. Produkt ten może być stosowany jako środek do mycia wstępnego oraz ostatecznego. Jest bezpieczny dla wosków i sealantów. Należy go rozcieńczyć z wodą w stosunku od 1:100 do 1:50. Choć może być wykorzystywany w zwykłym wiadrze, to jednak dedykowany jest urządzeniom z pianownicą. Silne skoncentrowanie środków czyszczących sprawia, że podczas mycia auta zalecane są rękawiczki ochronne. Produkt ten posiada zapach lawendowy, purpurowy kolor, biodegradowalne środki powierzchniowo czynne.

Meguiar’s Gold Class

W tym wypadku mamy do czynienia ze środkiem, który stanowi połączenie szamponu i odżywki. Pochodzi od znanej i cenionej brytyjskiej marki, której produkty już od kilkudziesięciu lat używane są na całym świecie. Połączenie obu funkcji detergentu ma za zadanie nie tylko czyścic powierzchnię auta, lecz także poprawiać kondycję lakieru i wygładzać jego strukturę. Szampon od razu zapewnia wyjątkowy poślizg mytej powierzchni. Wpływa to na szybsze i skuteczniejsze mycie karoserii. Dodatkowo spłukiwania woda spływa po aucie szybciej, dzięki czemu szybciej auto się osusza i zapobiega się powstawaniu nieestetycznych zacieków. Szampon ten jest całkiem dobrze wydajny – wystarczy jedynie 30 ml na 4 litry wody. Meguiar’s Gold Class to środek bezpieczny dla każdego rodzaju lakieru, który posiada neutralne pH. Podczas mycia nie usuwa woskowej ochrony, co ma bardzo duży wpływ na ochronę auta przed kolejnymi zabrudzeniami. Jednocześnie przywraca kolor i przejrzystość, chroni przed korozją i oksydacją.

Britemax Clean Max pH Balanced Car Shampoo

Clean Max to produkt również cieszący się dobrą renomą. Zawiera on w sobie umiarkowane środki powierzchniowo czynne oraz środki czyszczące, które są bezpieczne dla samochodu jak i środowiska naturalnego. Jest on przeznaczony do usuwania mniejszych i większych zabrudzeń. Powinien sobie bez trudu poradzić z zabrudzeniami od smoły oraz owadów. Nie zawiera przy tym substancji toksycznych oraz ma zrównoważone pH. Podczas mycia środek ten jednocześnie chroni powłokę lakierowaną, a także nie usuwa z niej ochronnego wosku. Ma szybkie działanie z wyjątkowym połyskiem. Produkt ten o winogronowym zapachu przy butelce 946ml koncentratu powinien starczyć na co najmniej 30 pełnych myć samochodu.

Good Stuff Shampoo Lion’s Power

Shampoo Lion’s Power to jeden z najbardziej wydajnych produktów w tej kategorii. Do skutecznego mycia samochodu wystarczy nam zaledwie 10 ml tego szamponu na każde 10 litrów wody! Ponieważ często jest on sprzedawany w półlitrowej butelce, dlatego też powinien wystarczyć na przynajmniej 50 cykli mycia. Charakteryzuje go świetny zapach, wyjątkowy poślizg, gęsta, aktywna piana oraz skuteczne właściwości myjące.

Shiny Garage Sleek & Bubbly

Shiny Garage Sleek & Bubbly Premium Car Bath to szampon, za który musimy zapłacić zwykle o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt złotych mniej niż za wymienione wcześniej produkty. Półlitrowe opakowanie kosztuje z reguły mniej niż 30 złotych. Mamy tutaj do czynienia z produktem z niższej półki, który nie jest aż tak wydajny i profesjonalny, jak poprzednie. Mimo wszystko również i on może nadawać się do pielęgnacji pojazdu. Z pewnością szampon ten bardzo dobrze się pieni, jednak nie gwarantuje dobrego poślizgu jak produkty z wyższej półki. Tworzy gęstą pianę, a jego wydajność obliczana jest na poziomie 40 ml na 8-10 litrów wody. Na plus trzeba tu zaliczyć orzeźwiający i przyjemnie owocowy zapach.

Mothers Car Wash, California Gold Car

Tym razem mamy do czynienia ze środkiem ze średniej półki cenowej. Za litrowe opakowanie musimy zapłacić około 50 złotych. Szampon ten jest połączeniem unikalnych składników, które gwarantują skuteczne czyszczenie oraz zabezpieczanie powierzchni lakieru. Z jego pomocą nie musisz się obawiać, iż przy okazji usuniesz warstwę ochronną. Środek ten jest wystarczająco silny, usunąć najcięższy brud drogowy, rozgniecione owady, ptasie odchody, zanieczyszczenia pochodzące z powietrza. Detergent posiada zrównoważone pH oraz nie tworzy plam na mytej powierzchni.

Polytop Matt Shampoo

Polytop Matt Shampoo to profesjonalny produkt z wyższej półki. Jego cena za półlitrową butelkę przekracza 100 złotych. Ten niemiecki środek jest wysoko skoncentrowanym szamponem przeznaczonym do ręcznego mycia pojazdów z lakierem matowym. Wykorzystana została w nim specjalna formuła aktywnych składników, która z łatwością usuwa powierzchniowe zabrudzenia i ślady oleju, bez jednoczesnego nabłyszczania karoserii. O jego jakości i dobrej opinii niech świadczy fakt, iż jest on rekomendowany przez Mercedes-Benz Daimler AG. W celu prawidłowego użycia należy zmieszać 50 ml szamponu z 10 litrami wody i stosować podczas mycia delikatne gąbki.

Finish Kare 118SC Super Concentrated Shampoo

Super Concentrated Shampoo to innowacyjny szampon, który cieszy się uznaniem polskich klientów. Mamy tutaj do czynienia ze środkiem o neutralnym pH, który jest łagodny i bezpieczny dla wszystkich rodzajów lakieru. Jego unikalna formuła jest w stanie nie tylko skutecznie czyścić, lecz także zmiękczać twardą wodę i neutralizować kwaśny deszcz. Jego mieszanka dodatkowo szybko ulega biodegradacji. Produkt ten w szybki i bezpieczny sposób zmywa różnego rodzaju brud, nie usuwając przy tym żadnych wosków naturalnych ani syntetycznych. Gwarantuje nam czystą powierzchnię, nadając jej także wysoki połysk. Zaleca się stosowanie 30 ml szamponu na każde 4 litry wody.

Meguiar’s Ultimate Wash & Wax

Wspomniana już nieco wcześniej brytyjska marka Meguiar’s posiada w swej ofercie oczywiście znacznie więcej wysokiej jakości kosmetyków samochodowych. Jednym z nich jest Ultimate Wash & Wax. Jest to specjalna hybrydowa mieszanka premium wosku karnauba i syntetycznych polimerów. Taka konstrukcja środka sprawia, że zapewnia on wyjątkową ochronę i blask podczas mycia. Gęsta piana jest w stanie poradzić sobie z wieloma rodzajami brudu. Dodatkowo hybrydowa woskowa ochrona uwydatnia połysk i blask. Środek ten może być stosowany przed woskowaniem, co tylko wzmocni efekt tego procesu.

Shiny Garage Morning Dew QD

Morning Dew Quick Detailer to oryginalny produkt w naszym zestawieniu. Mamy tutaj do czynienia z nieco innym szamponem, który może być stosowany do miejscowego czyszczenia. Zaopatrzony jest on w atomizer. Dzięki temu można go wykorzystywać zarówno do wyczyszczenia całej powierzchni samochodu, jak i tylko wybranego miejsca. W takim wypadku mamy do czynienia ze środkiem, który przyda się przy usuwaniu ptasich odchodów, rozgniecionych owadów. Jest to produkt do szybkiego odświeżenia lakieru, który sprawi że nabiera on śliskości i niesamowitej głębi koloru. Wszystko to dzięki wykorzystaniu specjalnej kombinacji polimerów i wosków. Szampon ma także udowodnione naukowo właściwości hydrofobowe. Możemy dzięki niemu liczyć na zabezpieczenie karoserii na poziomie nawet 2 miesięcy. Może być on stosowany jako zwykły detailer lub jako uzupełnienie powłok woskowych czy sealantów.

Poorboy’s Super Slick & Wax

Jest to produkt, który może dostarczyć nam niezwykle obfitej piany oraz niepowtarzalnego poślizgu. Super Slick & Wax to limitowana edycja w podrasowanej wersji bestsellerowego szamponu Poorboy’s, w której możemy znaleźć odrobinę naturalnego wosku. Środek ten nie tylko nie zmywa wosków z lakieru, lecz je wzbogaca, przez co znacząco przedłuża ich trwałość zabezpieczenia. Dla skuteczności szamponu należy użyć około 25 ml na 10 litrów wody.

Autoglym Body Shampoo Conditioner

Innym polecanym produktem, za który nie musimy aż tak bardzo przepłacać jest Autoglym Body Shampoo Conditioner. Regularne jego wykorzystywanie daje nam okazję do dodatkowej ochrony powierzchni lakieru samochodowego. Środek ten delikatnie usuwa z powierzchni zanieczyszczenia, a specjalne zawarte w nim składniki stwarzają błyszczącą, hydrofobową barierę, która wpływa na ochronę auta przed zabrudzeniami. Działa on zupełnie bez szkody dla lakieru i polerowanego wykończenia, nadaje się do regularnego stosowania, a także może być stosowany na wszystkich nadwoziach. Do jednego mycia wystarczy tylko 15 ml szamponu.

Diamondbrite motorbike

Na sam koniec prezentujemy środek, który został stworzony specjalnie z myślą o motocyklach. Ten niezwykle mocno pieniący się koncentrat do mycia motocykli został stworzony z udziałem kilku olejów roślinnych. Jest w stanie skutecznie usunąć brud z powierzchni lakierowanych, chromowanych, gumowych, winylowych, a także plastikowych. W takim wypadku może służyć do czyszczenia praktycznie każdego elementu motocykla. Oprócz funkcji czyszczącej pozostawia na lakierze czy metalu powłokę ochronną oraz połysk. Produkt przyjemnym zapachu jest także bezpieczny dla środowiska, albowiem ulega biodegradacji. W jego przypadku do skutecznego działania należy rozcieńczyć 25 ml koncentratu w 10 litrach wody.

Zaprezentowaliśmy kilka środków do czyszczenia powierzchni samochodu. Są to produkty z niższej, średniej i wyższej półki. Mamy nadzieję, że któryś z nich okaże się pomocny do domowego użytku.