Najlepszy sprzęt dla gracza

450782243937380096.jpg

Dla wielu osób gry komputerowe są znakomitym sposobem relaksowania się oraz spędzania czasu wolnego. Spora grupa graczy ceni sobie jednak nie tylko samą rozgrywkę, lecz również wyniki i sprzęt, na którym mogą pokazywać swe umiejętności. Dlatego też z myślą o takich miłośnikach gier online przygotowaliśmy małe zestawienie „najlepszy sprzęt dla gracza”.

Słowem wstępu

W przypadku naszej listy chodzi o dodatki, takie jak klawiatura, myszka, podkładka, które mają służyć do lepszej rozgrywki online. Nie będziemy zajmować się samym sprzętem komputerowym, jak kartami graficznymi czy procesorami. To zupełnie inna działka, która uzależniona jest od konkretnych konfiguracji, które posiadamy w swym pecetowcu. Może się wydawać, że taka czy inna mysz oraz klawiatura nie robi większej różnicy. Tymczasem specjalnie tworzone dla graczy modele są w stanie niezwykle poprawić komfort naszej gry, dać nam ułamek sekundy przewagi nad przeciwnikami. Przy szybkiej rozgrywce w CS-a czy WOT-a może to być często decydujące. Nie zapominajmy także o walorach estetycznych.

Najlepsza klawiatura gamingowa

Na rynku spotkamy się z niezwykle dużym wyborem klawiatur tworzonych specjalnie pod graczy. Takie modele to przede wszystkim klawiatury mechaniczne, które dają nam podobne uczucie jak przy pisaniu na maszynie, a także gwarantują natychmiastową reakcję. Nie można przy tym zapominać o doznaniach estetycznych – większość z nich jest podświetlana, co w ciemności lub przy słabym świetle potrafi robić spore wrażenie. Oto kilka wybranych przez nas klawiatur.

Logitech G910 Orion Spark

Orion Spark stanowi obecnie jedną z najlepszych i najbardziej zaawansowanych klawiatur dla graczy od firmy Logitech. Zastosowano w niej nowe, mechaniczne przełączniki Romer-G, zapewniające błyskawiczny czas reakcji. Ponadto zastosowano tutaj indywidualne podświetlenie RGB dla każdego klawisza. Gracze mogą liczyć także na integrację z aplikacją mobilną Arx Control, dzięki której na smartfonie czy tablecie możemy przeglądać informacje systemowe. Model ten jest przeznaczony w głównej mierze dla niezwykle wymagających graczy.

Razer BlackWidow Chroma

BlackWidow Chroma to jedno z najbardziej udanych dzieł w ostatnim czasie od firmy Razer. Odznacza się wysoką jakością wykonania i niezwykle przykuwającym wzrok wyglądem. Mamy tutaj do czynienia między innymi z dobrze regulowanym systemem podświetlenia z 16,8 mln kolorów. Mechaniczne klawisze zapewniają nam, tak jak w poprzednim modelu, szybki czas reakcji oraz dużą wytrzymałość. Razer tradycyjnie umieścił w swym produkcie znany system Anti-Ghosting.

Corsair Strafe RGB Cherry MX Silent

Wielu graczy skarży się na hałas, jaki wydają mechaniczne klawiatury. Inżynierowie firmy Corsair zdecydowali się temu zaradzić. Ich produkt dzięki nowym przełącznikom Cherry MX Silent zapewnia cichą pracę o każdej porze dnia i nocy. Warto także dodać szybki czas reakcji, programowalne klawisze, Anti-Ghosting, wielokolorowe podświetlenie oraz dużą ergonomiczną podkładkę pod nadgarstki.

Gigabyte Force K7

Gigabyte Force K7 to o wiele tańsza propozycja dla tych, którzy nie chcą zbyt wiele płacić za gamingowy model. Kosztuje ona kilkaset złotych mniej niż wspomniane wcześniej modele i znajduje się wysoko w rankingach na klawiatury do 200 złotych. Zastosowano w niej typ budowy scissor-key, dzięki czemu możemy liczyć na szybki czas reakcji. Użytkownicy dostają tutaj także 3-kolorowe podświetlenie, Anti-Ghosting w obrębie klawiszy WASD czy też możliwość zablokowania klawisza Windows.

Najlepsza mysz gamingowa

O naszej celności podczas rozgrywki decydować jednak będzie mysz. W przypadku tanich modeli – czy to optycznych, czy laserowych – możemy spotkać się z takimi problemami, jak gubienie się i skakanie kursora nie tylko podczas rozgrywki, lecz także w czasie bezczynności, akceleracja, przyciąganie kątowe, a także interpolacja rozdzielczości. Jeśli grywamy w strzelanki, takie zjawiska są w stanie mocno nam przeszkadzać. Dlatego też warto zdecydować się na porządny model laserowy lub przynajmniej optyczny z górnej półki. Oto kilka modeli, które warto brać pod uwagę.

SteelSeries Rival 100 Black

Model SteelSeries Rival 100 Black jest rekomendowany wszystkim miłośnikom gier FPS. Zapewnia on nam wszystko, czego moglibyśmy oczekiwać od takiej myszy. Została ona precyzyjnie wykonana z użyciem trwałych materiałów. Dzięki bardzo przyjemnemu kształtowi gwarantuje nam pełną kontrolę. Zainstalowany w niej sensor działa precyzyjnie, cechuje się dobrą prędkością maksymalną. Za pomocą dodatkowego oprogramowania możemy konfigurować w niej przyciski.

Razer DeathAdder Chroma

Razer DeathAdder Chroma pochodzi z tej samej serii, co wspomniana wcześniej klawiatura tej marki. Jest to myszka gamingowa, której cała generacja cieszy się olbrzymim zaufaniem wśród profesjonalnych graczy. Oferuje ona nam nowy system podświetlenia – 16,8 milionów kolorów. Razer DeathAdder Chroma wyposażona została także w optyczny sensor 10 000 dpi, dzięki któremu możliwe są ruchy myszy aż do 200 cali na sekundę oraz przyspieszenia rzędu 50G. Obowiązkowa propozycja dla miłośników FPS-ów i nie tylko.

Logitech G502 Proteus Spectrum RGB

Logitech swój jeden z flagowych produktów wyposażył w czujnik optyczny (PMW3366). Najnowsza technologia czujnika optycznego Logitech-G Delta Zero™ gwarantuje nam większą precyzję celowania. Możemy wybrać sobie jeden z pięciu trybów czułości: od 200 do aż 12 000 dpi. W zestawie znaleźć możemy także pięć ciężarków 3,6 g, które możemy wykorzystać w odpowiednich miejscach. Dodatkowo otrzymujemy tutaj podświetlenie z palety 16,8 milionów kolorów. Dzięki ilości 11 przycisków mamy możliwość idealnego dopasowania myszy pod swe preferencje.

Tracer Recon USB laser AVAGO9500

Myszka marki Tracer jest propozycją dla mniej wymagających graczy oraz tych, którzy posiadają budżet do 100 złotych. Posiada 9 przycisków oraz laserowy sensor Avago 9500. Możemy zmieniać w niej czułość od 500 do 5000 dpi. Mimo kilku wad w porównaniu do droższych konkurentów jest ona dobrym wyborem na początek.

Podkładka pod mysz dla gracza

Idealnym dopełnieniem myszy gamingowej jest odpowiednia podkładka. Najlepsze modele na rynku pozwolą nam na szybką pracę myszki. Ponieważ w grach akcji i FPS liczy się przede wszystkim błyskawiczne tempo reakcji, warto przy zakupie sprawdzić parametry ślizgu po danej powierzchni. Sporym powodzeniem wśród graczy cieszą się podkładki szklane, niektórzy jednak gracze preferują podkładki tekstylne lub plastikowe. Musimy wybrać taki model, który pozostanie cały czas nieruchomy na blacie stołu lub biurka.

Następnym razem bliżej przyjrzymy się sprzętowi muzycznemu oraz kamerkom internetowym.