Tenisowe nuty w modzie codziennej

450782243938938061.jpg

Nie da się ukryć, że w codziennej modzie często jesteśmy w stanie zauważyć przejawy inspiracji licznymi dyscyplinami sportowymi. Jedną z najpopularniejszych jest niewątpliwie tenis. Na korcie w przypadku pań możemy mówić o rozmaitych trendach, jednak i panowie stawiają na oryginalne wzory i wersje kolorystyczne. Są one potem przenoszone do mody codziennej. Tenisowe nuty stają się coraz bardziej popularne.

Koszulka polo

Chyba największym symbolem męskiej mody tenisowej jest koszulka polo. To właśnie w tej dyscyplinie sportowej zadebiutowała ona w latach 20. ubiegłego wieku. Wprowadził ją francuski tenisista, Rene Lacoste – tak, ten znany „Krokodyl”. Ponieważ wielu tenisistów pytało Lacoste o możliwość zakupu takiej koszulki, szybko założył on firmę, która znana jest do dziś szczególnie z oryginalnych i stylowych polówek. Takie koszulki charakteryzują się casualowym stylem, przewiewnością oraz komfortem. Początkowo standardem były jedynie białe koszulki, dziś dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Choć obecnie sami tenisiści rzadziej sięgają po ten charakterystyczny element odzieży, to jednak na stałe zadomowiły się one w męskiej modzie wiosennej i letniej.

Tenisówki

Innym znanym symbolem, i to nie tylko z nazwy, są tenisówki. Obecnie pod wieloma postaciami należą one do najpopularniejszego rodzaju obuwia męskiego na rynku. Pierwsze modele na kortach tenisowych pojawiły się w na przełomie XIX i XX wieku. Z czasem również przeniosły się do mody codziennej. W Stanach Zjednoczonych z racji ich „cichego usposobienia” nazywane były sneakersami. Do dziś przeszły ogromną ewolucję. Obok klasycznych tenisówek wyglądających jak trampki mamy do wyboru obuwie typowo sportowe, z casualową, lekko elegancką nutą. Dzięki temu mamy w czym wybierać.

Szorty

Jeszcze w latach 30. ubiegłego wieku większość tenisistów korzystała z długich, flanelowych spodni. Zostały one jednak szybko wyparte przez szorty. Za ich sukcesem stoi jeden z brytyjskich tenisistów, który zaprezentował się w nich podczas jednej z edycji Wimbledonu. Szybko stały się sensacją, a ich oryginalny krój i ciekawy wygląd sprawił, że błyskawicznie trafiły do mody codziennej. To właśnie takie tenisowe szorty możemy zaobserwować choćby na archiwalnych zdjęciach z lat 30. i 40., kiedy to Brytyjczycy tłumnie spędzali czas nad morzem. Obecnie świetnie sprawdza się nawiązanie do klasyki, czyli proste i minimalistyczne szorty, które pozbawione są zdobień i dodatków. Szczególnie modne są wełniane, lniane i bawełniane wersje w kolorze bieli, beżu.

Sweter krykietowy

Choć nazwa wskazuje na coś innego, to jednak sweter tego typu nie został pierwotnie wymyślony dla graczy krykieta. Dawniej tenisiści w czasie wyjścia na kort ubrani byli w takie eleganckie swetry, a także prezentowali się w nich poza meczami. Ten fason krykietowy nadal cieszy się powodzeniem, który propagowany jest przede wszystkim przez środowiska akademickie. Jego charakterystycznym elementem są wyraźne sploty warkoczowe oraz głębokie wcięcie pod szyją.

Jeśli tylko chcemy, to mamy sporą okazje do korzystania z inspiracji tenisowych w codziennej modzie. Połączenie elegancji, dobrego stylu z nutą sportową sprawia, że w wielu miejscach prezentować się będziemy modnie i na czasie.